Maso Corto 2019

MASO CORTO Aktualna pogoda

Termin:

9-16 listopada 2019r.

Koszty:

Dorośli: 390 EUR
Młodzież (2001-2004): 460 EUR
Dzieci (2005-2018): 400 EUR

Informacje dodatkowe:

Cena zawiera: opiekę trenerską, skipass, zakwaterowanie z opłatą klimatyczną.
Cena nie zawiera: kosztów transportu – dojazd własny, wyżywienia oraz obowiązkowego ubezpieczenia (w polisie proszę wykupić opcję „ratownictwo wysokogórskie – helikopterem”).

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie w Top Residence Kurz – pokoje (2,3,4,5 i 6 osobowe) z aneksem kuchennym wyposażonym w kuchenkę elektryczną, czajnik naczynia oraz zastawę. TV LCD, pościel, ręczniki. W hotelu bezpłatne WIFI w holu przy recepcji, Do dyspozycji w ramach opłaty za pobyt basen oraz dodatkowo płatna strefa SPA. W hotelu znajduje się również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.
W miasteczku bardzo dobrze zaopatrzony sklep spożywczy, sklep z pamiątkami oraz sportowy z odzieżą.

Kilka informacji o samym ośrodku narciarskim:

Unikatowość ośrodka Maso Corto związana jest z terenem lodowcowym, który umożliwia jazdę na nartach przez niemal cały rok i gwarantuje doskonałe warunki narciarskie od końca października do początku maja. Znaczna część z 35 km tras ośrodka wyznaczona została w granicach wiecznego lodu. Pozostałe poprowadzone zostały na wysokości pomiędzy 2011 a 3212 m n.p.m., co samo w sobie czyni je bardzo odpornymi na warunki klimatyczne. Zaledwie sześć minut jazdy koleją gondolową zajmuje pokonanie ponad 1200 m różnicy poziomów z Maso Corto do górnej stacji położonej pod szczytem Grawand (3251 m n.p.m.). Krajobraz z tarasu widokowego znajdującej się tam restauracji (i hotelu) zapiera dech w piersiach. Narciarskie tereny lodowcowe to trasy przeznaczone zarówno dla narciarzy początkujących, jak i ekspertów. Jedna, najnowsza i najtrudniejsza z nich została nazwana imieniem Marcela Hirschera, najlepszego alpejczyka ostatniej dekady, a może nawet i wszech czasów, który w ośrodku trenuje przynajmniej raz do roku. Na lodowcu wyznaczono także trasy treningowe dla narciarzy klasycznych, którzy odbywają tu swoje treningi wysokogórskie. Spotkanie znanego sportowca na jednej z lodowcowych tras lub w restauracji nie należy do rzadkości.

Nową inwestycją ośrodka na sezon 2018/2019 jest poprowadzenie szerokiej, rodzinnej nartostrady od górnej stacji wyciągu krzesełkowego Teufelsegg prosto pod drzwi Top Residenze Kurz.

Trzeci szczyt Maso Corto to Lazaun, z którego do wioski prowadzą dwie trasy: jedna dla początkujących, a druga wymagająca, homologowana do zawodów FIS. Tereny na Lazaun dysponuje też najnowszą wyprzęganą koleją gondolową, która w ubiegłym sezonie zastąpiła wysłużony wyciąg krzesełkowy. Ze szczytu Lazaunu poprowadzono także tor saneczkowy sprawiający mnóstwo uciechy i młodszym, i starszym.

Sponsorzy i partnerzy SRS Czantoria